Uzlabotas preventīvās drošības tehnoloģijas papildu pārliecībai un mieram

Jaunajā S-CROSS ir izmantotas jaunākās preventīvās drošības tehnoloģijas, kas rūpējas par drošāku braukšanu.

 

Divu sensoru bremzēšanas palīgsistēma

Tajā ietilpst vienobjektīva kamera un lāzera radars uz priekšējā vējstikla, kas konstatē sadursmes risku ar priekšā esošu šķērsli, piemēram, transportlīdzekli vai gājēju. Tā arī atpazīst braukšanas joslu marķējumus, lai palīdzētu autovadītājam palikt savā braukšanas joslā.


Brīdinājums par novirzīšanos no joslas

Braucot ar ātrumu 60 km/h vai ātrāk, vienobjektīva kamera atpazīst baltās līnijas kreisajā un labajā pusē un brīdina vadītāju ar skaņas signālu un indikatoru priekšējā panelī, ja tiek konstatēts, ka automobilis novirzās no savas braukšanas joslas.


Ceļazīmju atpazīšana

Ceļazīmju atpazīšanas sistēma seko līdzi ceļazīmēm un attēlo tās daudzfunkciju displejā gadījumam, ja autovadītājs braukšanas laikā tās ir palaidis garām.


Adaptīvā kruīza kontrole ar “stop & go” funkciju

Tā automātiski uztur distanci starp automobili un priekšā braucošo transportlīdzekli atbilstoši 3 dažādiem attāluma iestatījumiem. Ja priekšā nav cita transportlīdzekļa, sistēma uztur vadītāja iestatīto ātrumu. Turklāt “Stop & Go” funkcija pilnībā apstādina automobili aiz priekšā braucošā transportlīdzekļa un atkal uzsāk braukšanu, kad tas izkustas no vietas. Divas sekundes pēc pilnīgas apstāšanās “Stop & Go” funkcija tiek atcelta un bremzes tiek atlaistas.


Aklās zonas uzraudzības sistēma

Izmantojot abās aizmugurējā bufera pusēs uzstādītos sensorus, šī funkcija brīdina autovadītāju par transportlīdzekļiem, kuri tuvojas pa diagonāli no aizmugures vai brauc garām un kurus, mainot braukšanas joslu, nav iespējams redzēt sānu spoguļos.
Pieejams GL+ un GLX modeļiem.


360° skata kamera

360° skata kameru sistēma ir aprīkota ar četrām kamerām – pa vienai priekšpusē, aizmugurē un sānos. Funkciju klāstā ietilpst 3D skats, kas ļauj vadītājam pirms braukšanas uzsākšanas skārienekrānā aplūkot apkārt notiekošo, skatu no augšas drošākai auto novietošanai stāvvietā, augstas izšķirtspējas attēls ar iespēju pietuvināt to un automātiska pārslēgšanās uz skatu no priekšas vai no aizmugures atkarībā no ieslēgtā pārnesuma.
Pieejams GLX modelim.

 

Braukšanas palīgsistēmu funkcijas ierobežo vienobjektīva kameras, lāzera sensora un milimetru viļņu radara sensoru spējas atpazīt šķēršļus, braukšanas joslas un ceļazīmes. Tās var nedarboties atkarībā no ceļa seguma vai laikapstākļiem. Autovadītājs nedrīkst paļauties tikai uz šo sistēmu, lai garantētu drošību, un pats ir atbildīgs par drošu braukšanu.